{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Robert Šamonil: Projížděl jsem stopu psím spřežením

Robert Šamonil z Blanska se v únoru účastnil expedice psích spřežení na ruský poloostrov Kola. U výpravy za polární kruh působil jako doprovod na běžkách. "Hlavně jsem fotil. V nějtěžších chvílích jsem ale musel psům sám projíždět cestu," uvedl. "Třeba, když byl hodně hluboký sníh."

Celou expedici organizoval Vladimír Páral z Drnovic, který si chtěl v Rusku splinit svůj cíl, kterým bylo zajezdit si se psím spřežením v minus třiceti stupních. "Není to tak strašné. Chce to jen se pořádně obléct. Psi to snášeli bez problémů," zhodnotil Páral. "Kdyby se tam ale chtěl vydat někdo jiný, doporučil bych mu stanovit si za cíl menší oblast a tu projezdit pořádně," dodal.

Členové výpravy se v Rusku museli vyrovnat až s třicetistupňovým mrazem. Také proto není výsledná vzdálenost až tak zarážející. "Za měsíc jsme ujeli kolem 500 kilometrů. Autem jsme toho najeli daleko víc," přiznává Šamonil.

A největší zážitek? Tím bylo pohoří Chibiny. "Ty hory mají smůlu, že jsou bohaté na barevné kovy. Nejsou moc vysoké. Za pár let jich tam asi moc nezbude. Na druhou stranu ale zase pěkně svítí," vysvětlil blanenský cestovatel.

Rusko
Rusko


Rusko
Rusko Rusko
Rusko
Rusko
Rusko


linka


publikováno: 17.6.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

čištění kanalizace Vám V Brně a celém Jihomoravském kraji zajístí firma STRÖER. Firma STRÖER se specializuje na čištění kanalizace frézovací technikou a tlakovými vozy.