{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona S4S vyhrálo družstvo "Salát z čerstvé zeleniny"

30. května 2004 se na hřišti ZŠ Dvorská v Blansku uskutečnil již 11. streetballový turnaj STREET4STREET! Za krásného počasí tu změřilo síly celkem 22 týmů (přibližně 80 hráčů). Zastoupení zde mělo kromě Blanska i Brno, Adamov, Moravská Třebová, Litomyšl, Humenné.

V nejprestižnější kategorii zvítězilo po boji družstvo "Salát z čerstvé zeleniny", které mělo ve svém středu Jana Kozla, hráče druholigového blanenského mužstva. Ve finále jim podlehla dobře sehraná parta z blanenského "C týmu", který do finále poslala až trojka Tomáše Němce v posledních vteřinách semifinálového boje.

Třetí místo vybojoval "Cintorín", smíšený tým z Blanska (Komínek S., Nedomová) a slovenského Humenného (Darivčák, Chlebničan). V boji o 3. místo porazili ambiciózní tým "PMB" (Popelka, Moll, Buš).

Obhájce vítězství z minulého roku tým "Dark dog", tentokrát však bez druholigového hráče Ctirada Nečase nepostoupil přes silnou konkurenci do závěrečných bojů. Nejčastější vítězové turnaje S4S tým okolo J. Lukáše a P. Tomana tentokrát bohužel nedorazili vůbec.

Startovné ve starší kategorii činilo 100 kč/tým (3-4 hráči) a každý zůčastněný získal kromě diplomů i energy drink. Vítězové se mohli těšit z výborných dortíků a první tým z poukázek na pizzu.

V mladší kategorii (do 17 let a ženy) po zásluze vyhrál nadějný team "Funlife" (M. Loukota, V. Pořízek, V. Musil), když ve finále porazili "Hovada" (P. Klíma, M. Novotný, L. Matuška). Na 3. a 4. místě se umístily týmy "KGB" a "Jobsko falcon I".

Velkým překvapením skončily doprovodné soutěže. Nejlepším dalekostřelcem se nestal žádný hrající hráč, ale divák! Navíc se sádrou na pravé noze! Petr Gryc dal napoprvé trojku a při svém druhém pokusu dokázal vstřelit koš téměř z půlky hřiště. Na druhém místě skončil M. Šimečka, třetí D. Jiruše z Litomyšle.

Nejlepším trojkařem se stal Pavel Matula z Brna (v závěrečném rozstřelu dal 3 trojky z 5 pokusů), druhý skončil mladý Vojta Musil (2 z 5) a třetí Radim Svoboda.

Nejlepší výkony se však předváděly v soutěži smečařské. Bylo k vidění několik nádherných power-dunků, reverse-dunků a několik dalších gymnastických čísel. Hráči se pokoušeli o co nejlepší smeče, nehráli na jistotu, a tak do druhého kola nepostoupili favorité jako Jan Kozel nebo Maťo Darivčák. Jan Kozel však nevěšel hlavu a pomohl malému Vojtovi Musilovi k senzačnímu 3. místu v této letecké soutěži. Udělal Vojtovi 2 metry od koše stoličku a ten poté dolétl až do koše! Druhý skončil Radim Svoboda a vítězem se stal Vašek Kundera.

Pro reprezentační povinnosti tentokrát chyběla ozdoba posledních dvou turnajů S4S kapitánka české basketbalové reprezentace Hana Machová, která se připravuje na OH v Athénách, a rozehrávač letošních vítězů akademických her v basketbalu Petr Kovář (trenérské povinnosti). Svými výkony na hřišti je však plně nahradili s nadšením hrající Jan Kozel a nadějný mladý hráč Vojta Musil.

Turnaj pořádala "Organizace z řad pouličních hráčů basketbalu" (S. Komínek, P. Nedomová, J. Komínek). Poděkování patří klubu PVC (finanční podpora a další pomoc), vedení školy ZŠ Dvorská, klubu PIZZAZZ (4x pizza pro vítěze starší kategorie), organizátorům a jejich pomocníkům (J. Nedoma, J. Horná), divákům a především hráčům, kteří se sešli v hojném počtu a předvedli výborné výkony!

Díky podpoře klubu PVC měli všichni mladší hráči startovné ZADARMO, navíc každý z nich získal diplom a pitíčko. Celou dobu bylo k dispozici občerstvení a hrála příjemná hudba. Rádi bychom přivítali hráče a fanoušky streetballu i na příštím turnaji S4S, který se uskuteční na stejném místě v neděli 26. září 2004.

Více informací: streetball.msdo.org

Autor článku: Stanislav Komínek

STREET4STREET STREET4STREET STREET4STREET STREET4STREET STREET4STREET STREET4STREET