{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Velká cena Blanenska: Soutěž v požárním útoku

Veselice, která je známá především díky turisty vyhledávané rozhledně na kopci Podvrší, se v neděli 6. června 2004 stane místem 2. kola VC Blanenska v požárním útoku.

Letošní ročník byl oficiálně zahájen v Horním Poříčí v neděli 23.5.2004. V kategorii mužů zde vyhrálo družstvo ze Sychotína v čase 19,56 s a v kategorii žen družstvo z Bělče – Křeptova v čase 24,07 s.

Letošní závod ve Veselici se koná opět v areálu výletiště v Malé Veselici na trati nacházející se na místní komunikaci, která byla rekonstruována v loňském roce.

Prvenství v kategorii mužů si loni odvezlo družstvo z Plumlova v čase 20,68 s (v HP se nezúčastnilo). V kategorii žen bylo nejlepší družstvo ze Sebranic v čase 23,19 s (v HP 7. místo v čase 46,09 s).

Dosavadním traťovým rekordem v mužské kategorii je čas 20,68 s, jeho držitelem je již zmíněné družstvo z Plumlova. V ženské kategorii drží rekord Sebranice s časem 23,19 s, také z minulého ročníku.

Pořadatelé letos očekávají opět velkou účast družstev v obou kategoriích a věří, že bude překonán loňský ročník, kdy se závodu zúčastnilo 31 družstev mužů a 11 družstev žen. Pro spokojenost soutěžících a návštěvníků je připraven bohatý výběr občerstvení. Nebude chybět ani tradiční uzená klobása od firmy JATKA HEBELKA Němčice. Sponzorem akce je již tradičně i PIVOVAR Černá Hora.

Návštěvníci akce mohou využít své přítomnosti ve Veselici i k návštěvě místní rozhledny, která bude v provozu v době od 9 hod. do 18 hod. Dobrou náladu pomůžou navodit i členové 1. Moravského pěšího pluku Kaiser dělostřelecké baterie Sloup, kteří po třech letech opět zavítají do Veselice.

One

linka


publikováno: 3.6.2004