{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Drnovice jsou definitivně v první lize

Konečně. Fotbalisté Drnovic si mohou oddychnout. Bezbranková remíza s posledním týmem HFK Olomouc přinesla definitivní potvrzení jejich návratu do první ligy.

„Radost je obrovská. Oslavy? Určitě budou velký. Ale kde? To raději neřeknu,“ neskrýval své nadšení drnovický gólman Tomáš Bureš. „Postup byl těžký. Druhá liga byla letos obrovsky vyrovnaná. Ale tím, že odpadl Hradec a pak Bohemka, se počet kandidátů hodně zúžil.“

O svém postupu mohli Drnovičtí rozhodnout už v minulém kole na hřišti Bohemians. Jenže gól, který dostali pět minut před koncem, je vrátil zpátky na zem. Podobnou chybu nechtěli v zápase s HFK Olomouc opakovat. Také proto se diváci dočkali fotbalu, který by se dal fotit i nejlevnějším digitálním fotoaparátem. Bez pohybu, bez nápadu.

„Dnešnímu zápasu jsme podřídili taktiku. Hráli jsme ze zadu, abychom nedostali gól. A bylo to taky vidět. Fanoušci nám to doufám odpustí,“ vysvětlil uzdravený drnovický útočník Pavel Holomek.

Největší šance zápasu přišla už ve čtvrté minutě. To dostal jediný centr v zápase drnovický střelec Tuma. Hostující brankář ale vytlačil jeho hlavičku na roh. Od té doby si oba gólmani na míč nesáhli.

„Byl to velice průměrný zápas,“ uvedl drnovický kouč Josef Mazura. „Postoupit se nám ale podařilo, takže jsem spokojený,“ dodal jedním dechem.

Poté, co byly Drnovice před dvěma roky přeřazeny do MSFL, by si zřejmě nikdo nevsadil na jejich návrat mezi elitu. „Když pan Gottwald odešel, tak už jsem nevěřil, že se Drnovice opět vrátí do první ligy,“ potvrdil drnovický útočník Tuma.

Po celou dobu zůstal u týmu trenér Mazura. „Před dvěma roky byl fotbal v Drnovicích na rozpadnutí. Díky panu Gottwaldovi, který se do toho opět zapojil se to vykopalo ze třetí ligy až do první. Chtěl bych za to poděkovat hráčům i celému realizačnímu týmu, včetně masérky paní Matulové,“ uvedl Mazura. „Mám v Drnovicích smlouvu i pro příští rok. Je teda druholigová. Tak doufám, že se to nějak upraví.“

Hlasy po utkání:

Tomáš Bureš Tomáš Bureš, gólman: Radost je obrovská. Druhá liga byla letos obrovsky vyrovnaná, takže postup nebyl snadný. Ale tím, že odpadl Hradec a pak Bohemka se to hodně zúžilo. Minulý zápas nám utekl pět minut před koncem. Dneska jsme to už nechtěli prokaučovat nějakou blbostí. Důležitý je, že jsme postoupili. Oslavy budou velký, ale kde budou? To raději neřeknu.

Pavel HolomekPavel Holomek, útočník: Jsme v první lize, a to je pro nás nejdůležitější. Jsem rád, že jsem se stihl po nemoci včas vrátit, abych si postup vychutnal přímo na hřišti. Dnešnímu zápasu jsme podřídili taktiku. Hráli jsme ze zadu, abychom nedostali gól. A bylo to taky vidět. Fanoušci nám to doufám odpustí. I přes tu remízu je to pro nás velký úspěch.

Tomáš Vajda Tomáš Vajda, záložník: Pocity jsou bezvadný. Postoupili jsme do první ligy. Já už podruhé. Je to výsledek za celou sezonu. Rozhodující bylo, že jsme si dokázali vypracovat v tabulce náskok od ostatních soupeřů. Fotbal dnes nebyl pěkný, lidi pískali, ale nám stačil bod. Smlouvu mám v Drnovicích i pro příští rok, takže bych si zde první ligu určitě zahrát chtěl.

Vítězslav TumaVítězslav Tuma, útočník: Z postupu mám velkou radost. S HFK Olomouc nám stačil bod a tomu jsme zápas podřídili. Nějaké šance jsme si ale vytvořili. Na první ligu se musíme posílit, pokud v ní chceme hrát důstojnou roli. Když pan Gottwald před dvěma roky odešel, tak už jsem nevěřil, že se Drnovice opět vrátí do první ligy. Nakonec to zvládly v nejkratší možné době.

Josef MazuraJosef Mazura, trenér: Pocity jsou krásný. Před dvěma roky to v Drnovicích bylo na rozpadnutí. Díky panu Gottwaldovi, který se do toho opět zapojil se to vykopalo ze třetí ligy až do první. Chtěl bych poděkovat hlavně hráčům a celému realizačnímu týmu, včetně masérky paní Matulové. Dneska byl vidět průměrný zápas. Postoupit se nám podařilo, takže jsem spokojený. Nechtěli jsme, aby se opakovalo to, co na Bohemce. Proto jsme hráli víc ze zadu. Oslavy? Půjdeme někam na večeři. Příští týden ještě hrajeme poslední zápas v Xaverově, takže program, který máme, dodržíme. Kluci pak budou mít osmnáct dní volno. Na přípravu máme skoro sedm týdnů. Začínáme 23. června. Posily zatím konkrétní nejsou. Já mám smlouvu i pro příští rok. Je teda druholigová, tak doufám, že se to nějak upraví.

Pilart.cz

linka


publikováno: 31.5.2004