{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Baseballisté se probudili a vyhráli třikrát v řadě

Hráči Olympie Blansko se ve třech vzájemných zápasech střetli s letošním nováčkem a sousedem v tabulce Sokolem Hluboká. A poprvé v sezoně dokázali vyhrát víckrát v řadě. Odpoutali se tak ode dna extraligové tabulky.

Olympia Blansko - Sokol Hluboká 20:14

Na nadhozu za domácí Olympii začal Ondřej Navrkal. Začátek utkání odházel bez bodu, blanenským pálkařům se již v první směně podařilo zaznamenat tři úspěšné doběhy. Ale již ve druhé směně dokázali hosté z Hluboké zaznamenat svůj první doběh a na tento svůj úspěch dokázali navázat i v následující směně, kdy se jim podařilo skórovat dokonce čtyřikrát. Blanenští následně odpověděli dvěma doběhy, ale díky pěti bodům hráčů Hluboké na začátku čtvrté směny to vypadalo spíše na přestřelku z divokého západu než na baseballové utkání. To ale nebylo všechno. V dohrávce páté směny se blanenským hráčům podařilo dvakrát skórovat, hosté však ihned odpověděli. Po šesté směně byl stav 12:7 ve prospěch Hluboké. To ale přišel čas blanenských pálkařů a po sérii dobrých odpalů Olympia otočila skóre zápasu a na začátku poslední deváté směny vedla 20:12. Hosté měli poslední možnost zvrátit utkání, podařilo se jim už ale zaznamenat pouze dva doběhy. Při obsazených metách a dvou autech přišel na nadhazovací kopec Jaroslav Krejčíř. Stačil mu pouze jediný nadhoz k ukončení prvního utkání, které trvalo tři a půl hodiny.

Olympia Blansko - Sokol Hluboká 10:0

Na nadhoz za domácí Olympii Blansko nastoupila stále se zlepšující opora Zdeněk Kocman, který hned od začátku dal hostujícím pálkařům rázně najevo, že to s ním nebudou mít vůbec jednoduché. První doběhy mohly diváci oproti předcházejícímu zápasu vidět až ve čtvrté směně, kdy se domácí Olympii podařilo dvakrát skórovat. Pálkaři Hluboké však vycházeli stále naprázdno. V dohrávce páté směny přidali domácí čtyři, na konci šesté směny jeden bod a tímto způsobem postupného navršování bodů postupovali až do konce. Utkání tak bylo ukončeno předčasně po začátku osmé směny poměrem 10:0.

Olympia Blansko - Sokol Hluboká 9:2

Na třetí utkání měli blanenští baseballisté sice vyjet do Hluboké nad Vltavou, ale po vzájemné dohodě se tento zápas odehrál na blanenském hřišti Strawberry Field od půl jedenácté dopoledne. Na nadhoz se za Olympii Blansko postavil Pavel Procházka a až do sedmé směny se hráčům Hluboké nepodařilo zaznamenat doběh. Za Hlubokou nadhazoval americký hráč, ale Blanenské to nezastavilo a zaznamenali tři doběhy. V dohrávce páté směny se po dobrých odpalech podařilo Olympii skórovat celkem pětkrát, v dohrávce šesté směny si na svůj účet připsali ještě jeden bodík. Hráči Hluboké dokázali v sedmé a osmé směně přidat po jednom doběhu a pouze kosmeticky upravit celkové skóre. Olympii Blansko se tak podařilo třikrát za sebou zvítězit. Po rozpačitém úvodu extraligy snad dokázali, že baseball hrát umějí.

Jaroslav Krejčíř, hrající trenér: "I když by se našly chyby, které bych hráčům vytknul, jsem moc rád, že se nám podařilo třikrát vyhrát ve velice důležitých zápasech. Musím pochválit Zdeňka Kocmana, který ve druhém sobotním utkání předvedl na nadhozu excelentní výkon a nic hostům nedovolil. Pomalu se nám z marodek vracejí někteří hráči, tak se snad bude forma ještě zlepšovat a i s pražskými celky odehrajeme skvělá utkání".

Další domácí utkání odehraje Olympia Blansko v neděli 30.5.2004 od 14.00 na Strawberry Field s celkem Sokol Krč Altron Praha.

Olympia Blansko - www.olympiablansko.cz

Olympia Blansko

Pilart.cz

Olympia Blansko

linka


publikováno: 24.5.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Dodáme Vám kvalitní plovoucí podlahu a budete-li potřebovat laminátovou podlahu tak vás uspokojíme také. Pošlete přání k narozeninám Vašim příznuným, známým, či kamarádům.