{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Londýn - město plné protikladů

Lehce víkendové menu před létem načnu tipem na Londýn. Nebudu popisovat historické památky, ale spíše vrhnu svůj pohled na pár tipů a postřehů z anglické metropole.

Památky nebo město budoucnosti?
Londýn je největší město v západní Evropě. Svobodné, moderní a s minulostí velkolepé koloniální říše. Historie se tu mísí s moderní výstavbou. Možná se dá říct "šílené město". Tohle spojení napadá mnohé návštěvníky i obyvatele 6,5 milionového Londýna. Můžete tu žít, jak chcete. Nebo spíše tak, na co vám bude stačit naditá peněženka. Jenom na podrobný průzkum Londýna by mě nestačilo ani několik měsíců. Tím méně se toho dá stihnout za necelý týden.

Pikniky, tousty, parky a pažit
Zajímavou disciplínou v Anglii je oběd. U nás většina lidí vletí do restaurace, v rychlosti do sebe nasouká teplou polévku a řízek, a běží zpět do práce. Jenže na ostrovech ne. Tam je to jiné. V nádherně upravených parcích se kolem poledne začne zaplňovat dokonale upravený pažit (který by ocenil leckterý český prvoligový klub) lidmi v oblecích, kteří zalehávají s kabelkou plnou toustů do trávy. Hodinku lehce jí a klábosí. A to vše na trávě bez exkrementů od psů. V klídku pak odchází dále pracovat. To vše si člověk dokáže u nás představit jen stěží. Pokud nelehnete přímo do psích hoven, tak vás bude obtěžovat městský policista s bločkem.

Česká holka - dobrá holka
Pokud narazíte v Londýně na pěknou "kost", tak to z 90% nebude Angličanka. Místní poznáte hned, jak se rozkoukáte. Určitě bude mít na sobě něco růžového. Jako kalhoty jedině bederky a z nich volně překypující špek. Obličej připomínající hodně zavlažovanou okurku a podprsenku s růžovou třásní. Pokud však přece jenom narazíte na hubenější vzorek, pak si ho v obličeji spletete s kamarádem. To je realita, kterou jsem si několikrát ověřil. "Česká holka - dobrá holka!" V Londýně to platí dvojnásob.

Koše, telefonní budky a teroristé
Jedna ze základních věcí v Anglii je pořízení záběru na místní telefonní budku. Paráda, ovšem do té doby, než jsem ji otevřel. Trochu jsem ji pak přehodnotil. V centru města je pak docela problém zlikvidovat jakýkoliv odpadek. Pokud nechcete házet zbytky na zem, tak dá docela práci najít běžný odpadkový koš. Zřejmě proto využívá hodně lidí pro tento účel právě telefonní budky. Nebudeme si namlouvat, že Anglie nemá dost peněz na pořízení odpadkových košů do středu města. Spíše "poděkujme" teroristickým choutkám některých extremistů, kteří odpadkových košů využívají jako prostředky politického boje.

Pokračování příště: Japonci, nakupovací ráj, Soho ...

Londýn
Londýn
Londýn
Londýn
Londýn

linka


publikováno: 23.5.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Sháníte lamelové rošty do vaší postele? Využujte lamelové rošty od českého výrobce..V našem sortimentu najdete nepřeberné množství plotů pro vaše oplocení pozemků.