{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Concentus Moraviae - IX. ročník Mezinárodního hudebního festivalu

Festival Concentus Moraviae si za osm let své existence vybudoval postavení jednoho z nejvýznamnějších festivalů v České republice. Po Pražském jaru druhý domácí největší festival vážné hudby je jedinečný mimořádným důrazem kladeným na kvalitu a objevnost každoročně originálně tematicky zaměřené dramaturgie. K jeho výjimečnosti přispívá také skutečnost, že festivalové koncerty špičkové interpretační úrovně pořádá výhradně v menších městech České republiky.

Concentus Moraviae se odehrává ve třinácti městech Jihomoravského kraje a kraje Vysočina, k nimž se každoročně přidávají doprovodná města; v posledních letech se navíc vždy dva z koncertů konají v příhraniční oblasti Rakouska. Festival otevírá posluchačům dveře desítek skvostů místní architektury, od zámků, nádvoří hradů přes výstavní sály až po kostely, kaple či synagogy.

Dramaturgie IX. ročníku festivalu Concentus Moraviae nese poetický název "České sny". Jejím autorem je muzikolog, skladatel a ředitel Institutu Bohuslava Martinů Aleš Březina, který neopomenul významná hudební výročí, jež si Česká republika tento rok připomíná, a díky nimž je letošní rok označován jako "rok české hudby".

Spojením záměru autora dramaturgie Aleše Březiny s unikátní tradicí a myšlenkou festivalu Concentus Moraviae se zrodil mezinárodní hudební projekt nesoucí stejné jméno, kterým je pojmenován letošní ročník festivalu - České sny.

Program v Boskovicích, Lysicích a Rájci

Pondělí 7. 6. Boskovice - kostel sv. Jakuba, 19. 30 hod.
Vladimír Roubal - varhany
Neděle 20. 6. Lysice - zámek, 19. 30 hod.
Hana Kotková - housle, Barbara Maria Willi - cembalo
Úterý 22. 6. Rájec–Jestřebí - zámek, 19. 30 hod.
Jiří Bárta - violoncello, Jan Čech - klavír, Pavla Bartoníková - harfa
Úterý 29. 6. Lysice - zámek, 19. 30 hod.
Trio Martinů
Středa 30. 6. Boskovice - zámek, 19. 30 hod.
Brněnský komorní orchestr, Jiří Mottl, Vilém Veverka - hoboj
Pátek 2. 7. Rájec-Jestřebí - zámek, 19. 30 hod.
Šárka Čurdová - flétna, Alice Rajnohová - klavír

Více informací o festivalu: www.concentus-moraviae.cz

Concentus Moraviae
Concentus Moraviae
Concentus Moraviae
Concentus Moraviae

linka


publikováno: 4.6.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Hledáte typ na výlet, restauraci nebo místo na dovolenou? Hledejte na našem novém portále, který se specializuje na Vranov nad Dyjí, vranovskou pláž a okolí.Vyberte si kvalitní oplocení. Jsme firma, která se zabývá ploty již řadu let.