{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona XII. ročník festivalu Boskovice 2004

Festival Boskovice je svého druhu unikátní festival ve Střední Evropě, který ve čtyřech dnech představí zajímavosti jak z hudební, tak i z divadelní a filmové scény, výstavy, autorská čtení a spoustu dalších počinů. Za dvanáct let svého trvání získal renomé nejen u svých stálých návštěvníků, ale i u odborné kritiky. Letos se uskuteční ve dnech 15. - 18. července.

Boskovický festival, na rozdíl od jiných, probíhá v celém městě - v amfiteátru letního kina, v synagoze, na hradě, v městském kině, v zámeckém skleníku, za muzeem, v divadelním šapitó a na mnoha dalších místech, což má pro návštěvníka výhodu volného pohybu a rozhodnutí, kterou scénu má zrovna chuť navštívit.

Letošní ročník opět nabízí velkou škálu lahůdek. Na hudební scéně - v amfiteátru letního kina s největší funkční projekční plochou v České Republice - se představí kromě zavedených jmen i několik nových objevů, které jinde neuslyšíte. Za zmínku stojí, že první vystoupení některých dnes všeobecně známých skupin se odehrálo poprvé právě na Boskovickém festivalu.

Kromě již tradičních jmen jako jsou Psí vojáci, Vitkovo kvarteto, -123 minut, Nahoru po schodišti dolů band se na festivalu letos objeví i seskupení, která asi překvapí (možná i v budoucnu), například Kuličky štěstí (ostravské funky), Eggnoise (nominováni na českou grammy), Nuselský umělecký orchestr (možná největší překvapení festivalu), trocha reggae v podání Babaletu, němečtí Yellow cap, hrající ska reggae a velmi příjemná slovenská partička Dlhé diely.

Hudební scéna Za muzeem bude ožívat vždy odpoledne a představí se Vám zde kapely OTK (získali Anděla 2003), Ty Syčáci s Petrem Vášou, Posmrtné zkušenosti, Vladimír Václavek a hosté, dále pak Nierika, Abigail, David Dragoun band + host Roman Dragoun, Ememvoodoopoká, Já taky s Antonínem Marešem a další.

Překvapení letošního festivalu bude nová Jazzová scéna ve Skleníku, která slibuje nevšední zážitky a jamy. Vystoupí zde např. Baseline, In2Funk, Vertigo, In the pocket, němečtí Nel´o´feel a mnoho dalších. Rozhodně je se na co těšit.

Divadla budou probíhat odpoledne na hradě a večer v divadelním šapitó, za všechny zatím můžeme jmenovat divadlo Continuo, Teatr Novogo Fronta, Bílé divadlo Ostrava, Ústaf Brno…

Filmové projekce začnou v letním kině legendárním Kouřem a zakončeny budou tamtéž Bergmanovým Fanny a Alexandr. Představíme Vám pásma, dokumenty a klipy, například Vzpomínka na Františka Vláčila, Ozvěny festivalu Jeden Svět, Filmové školy uvádějí I.-III., Deváté putování pohádkovým světem, Z archivu Originálního videojournalu, Zločiny komunismu, Petr Slabý uvádí, Občan Karel Kryl. Další filmy, které budete moci vidět, jsou 66 Sezón, Otesánek, Ničeho nelituji, Sbohem slunce, Sentiment, Hledání. Jako bonbónek se připravuje nonstop promítání kultovního seriálu Červený trpaslík.

V synagoze proběhne pár komornějších koncertů, vystoupí např. V.a I. Havlovi, Mandolínové kvarteto, Marion s výtečnou zpěvačkou Monikou Žákovou, uvidíte a uslyšíte akční recitaci německé poezie v podání J.Rudiše, A.Švamberka a P.Medunové, dale Sinebag - sólový project lipského instrumentalisty Alexandra Schuberta, ve kterém dochází ke kombinaci akustických nástrojů (kytara, klavír) s elektronikou (počítačově modifikované zvuky z běžného života apod.)...

Na palouku před hradem bude od pátku do neděle stan a v něm reggae stage, kde se vám představí djs Babylonrockr, Suppafly, Mighty Lemon, One Heart Man, Scareface a Papapot. Rozhodně příjemné místo k odpočinku či na after party. Bude tam spousta prostoru a potřebných věcí pro žonglování...

V různých prostorách města se budou odehrávat autorská čtení, básnické večery, výstavy. Můžeme říct, že kamkoliv šlápnete, všude se bude něco dít.

Kdo nebyl na Boskovickém festivalu, jako by ani nebyl!

Více informací: www.unijazz.cz

Boskovice 2004 Boskovice 2004 Boskovice 2004 Boskovice 2004 Boskovice 2004

linka


publikováno: 27.5.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Hledáte-li velký a silný vůz, tak rozhodně sáhněte po Toyotě Land Cruiser. Zabýváme se textilní výrobou oděvů. Naší specialitou je potisk triček a textilu.