{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Drnovice jsou na cestě do první ligy

Drnovice jsou krůček od návratu do nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Pomáhá jim k tomu několik zkušených hráčů jako Tuma, Holomek, Schindler, Gibala či Vajda.

Vítězslav Tuma Pavel Holomek Jaroslav Schindler Roman Gibala

Právě záložník Tomáš Vajda už zažil postup do první ligy se Synotem. „Po přestupu do Drnovic jsem prohlásil, že když jsem postoupil se Synotem, tak to dokážu i s nimi,“ neskrývá své plány jedenatřicetiletý záložník. „A ze všech týmů druhé ligy teď k tomu máme nejblíže.“

Čtyři kola před koncem mají Drnovice náskok na třetí Kladno šest bodů. Do karet jim hraje to, že oba hlavní konkurenti Mladá Boleslav a Kladno mají před sebou ještě vzájemný zápas. Klidné spaní jim ale ruší to, že s oběma týmy mají horší vzájemné zápasy.

Josef MazuraDrnovice sice vedou tabulku druhé ligy, atraktivní fotbal ale nepředvádí. "V první řadě mě zajímají body, teprve potom předvedená hra," vysvětluje po každém zápase drnovický trenér Josef Mazura. Po herně vydařeném utkání s Hradcem tak pouze kroutil hlavou: "Tak vidíte. Dnes jsme hráli pohledný fotbal a máme pouze bod."

O postupu mohou Drnovičtí rozhodnout v domácím prostředí s HFK Olomouc. "Bylo by to pěkné, ale my chceme mít jasno co nejdřív. Třeba už na Bohemce," ujišťuje Vajda. Pořadatelé však bez ohledu na to, kdy Drnovice rozhodnou o postupu, připravují na zápas s Olomoucí pro diváky velké překvapení.

Rozhovor: Tomáš Vajda, záložník Drnovic

Tomáš Vajda Poslední zápas s Hradcem jste pouze remizovali. Je to pro vás ztráta?
Určitě jsme vyhrát chtěli. Hradec má ale kvalitní mužstvo. I po sestupu z nejvyšší soutěže v něm zůstalo dost hráčů s prvoligovými zkušenostmi. Hlavně první poločas hráli velice dobře. I bod je pro nás na cestě za postupem cenný.

Po prvním poločase jste prohrávali. Ve druhém jste ale předvedli nejlepší výkon jarní části.
V kabině jsme si řekli, že to musíme otočit. Druhý poločas jsme předvedli to, co jsme chtěli hrát celý zápas. Škoda, že jsme neproměnili další šance.

Určitě už byste chtěli mít jistotu postupu za sebou. Budete hrát v Prachaticích na vítězství?
Chtěli bychom to rozhodnout co nejdřív, ale zatím to nejde. Pořád to ale máme ve svých rukách a myslím, že to zvládneme. Navíc venku se nám daří lépe, protože doma hrajeme většinou do plných.

Postup do první ligy jste zažil už se Synotem. Je pro vás motivace dokázat to i s Drnovicemi?
Za Synot jsem hrál šest let. Tři roky druhou a tři roky první ligu. V Drnovicích mám smlouvu i pro příští rok. Určitě bych si zde ligu zahrát chtěl. Motivace je velká, obrovská, největší!

Co si myslíte o současné situaci v Synotu?
Jsem z toho překvapený a velice mě to mrzí. Hrál jsem za Synot dost dlouho, takže se dotýká i mě. Je to ale zbytečně nafouklé.

Čekal byste v souvislosti se Synotem něco podobného?
Myslím si, že v tom vůbec není fotbal. Pan Valenta spíše někomu vadí jako úspěšný podnikatel. Určitě to je nějaká osobní záležitost.

Co říkáte na to, že Valentovi odešli z klubu?
V žádném případě to nechápu jako přiznání viny. Navíc se jim vůbec nedivím. Stálo je to 10 let práce. Nemají důvod nechat na sebe plivat.

Tabulka druhé ligy 4 kola před koncem:

pořadí mužstvo body
1. Drnovice 52
2. Mladá Boleslav 48
3. Kladno 46
4. Pardubice 43

Zápasy Drnovic do konce sezony:

Prachatice - Drnovice (19.5.)
Bohemians - Drnovice (23.5.)
Drnovice - HFK Olomouc (29.5.)
Xaverov - Drnovice (6.6.)

Diskuze ke článku

FK Drnovice

FK Drnovice

FK Drnovice

FK Drnovice

FK Drnovice

Tomáš Vajda jako hráč Synotu

FK Drnovice

FK Drnovice

FK Drnovice

FK Drnovice

FK Drnovice

linka


publikováno: 19.5.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Sháníte lamelové rošty do vaší postele? Využujte lamelové rošty od českého výrobce..Vranovská přehrada nabízí nezapomenutelnou dovolenou, proto si vyberte to nejlepší ubytování na Vranovské přehradě.