{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Basketbalisté zachránili druhou ligu!

Blanenští basketbalisté vyhráli v sobotu v Sokolově 84:55. Definitivně tak rozhodli o svém setrvání ve druhé lize. Nedělní výhra nad Sokolem Pražským 106:96 jejich druholigovou příslušnost jenom potvrdila.

V obou utkáních nenechali Blanenští nikoho na pochybách, kdo si zaslouží zůstat ve druhé lize. V průběhu obou víkendových duelů si udržovali výrazný náskok. Ten rozhodující sobotní v Sokolově dovedli drtivým závěrem až k téměř třicetibodovému rozdílu.

V neděli pak se Sokolem Pražským dostali příležitost všichni hráči z lavičky. I přes bojovný výkon soupeře si Blansko v klidu pohlídalo až do konce utkání desetibodový náskok. "Nikoho vyzvedávat nebudu. Perfektně zahráli všichni," neskrýval své nadšení z vydařeného víkendu blanenský trenér Zdeněk Procházka.

Rozhovor: Zdeněk Procházka, trenér Blanska

Jak vypadaly víkendové zápasy?
Oba zápasy jsme měli pod kontrolou. Po výhře v Sokolově jsme hráli druhý zápas v Praze se Sokolem už uvolněně. Prostor dostali všichni hráči z lavičky.

Kdo byl tahounem týmu?
Nikoho vyzvedávat nebudu. Perfektně zahráli všichni. Kluci podali kolektivní výkon. Takticky zvládli utkání na výbornou. K tomu přidali ještě skvělé individuální výkony.

Který z týmů jste tipoval na sestup?
Skupina o udržení byla vyrovnaná. Spadnout mohl kdokoli. Ostrava měla hodně posil, takže to, že padá jako třetí Olomouc mě moc nepřekvapuje.

Jak jste spokojený s průběhem sezony?
Cílem bylo udržet druhou ligu. A to se nám podařilo. Chtěli jsme hlavně stabilizovat kádr. Udržet v Blansku druhou nejvyšší soutěž pro mě bylo o to pikantnější, že jsem si ji před dvaceti lety v Blansku zkusil také jako hráč.

Nepostoupili jste do play-off. Bylo to pro vás velké zklamání?
Určitě to chvílu trvalo, než jsme se z toho oklepali. Hrát o udržení nám ale paradoxně prospělo. Hráči získali nové zkušenosti, které se budou příští rok hodit.

Plánujete už nějaké změny pro příští rok?
Na to je ještě brzy. Teď budeme mít tři týdny volno. 4.června začínáme s tréninkem na novou sezonu. Škoda je, že Davida Machače už nebudeme moct využívat na střídavý start. Překročí totiž hranici 24 let. O Slezáka budeme mít zájem i nadále.

Tabulka skupiny o 9. - 14. místo:

pořadí mužstvo body
9. České Budějovice 54
10. Blansko 52
11. Ostrava 50
12. Olomouc 50
13. Sokol Pražský 48
14. Sokolov 43


Pizzazz

linka


publikováno: 17.5.2004