{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Basketbalisty dělí od záchrany jediná výhra

Blanenské basketbalisty čekají o víkendu dva klíčové duely letošní sezony. Alespoň jeden z nich musí vyhrát. V sobotu nastoupí na palubovce posledního Sokolova, v neděli na palubovce Sokola Pražského.

Blanenští přitom mohli mít už konec sezony dávno za sebou. Jenže poté, co jim o jeden bod utekl postup do play-off, se museli připravit na deset náročných utkání. Dvě poslední je čekají právě o tomto víkendu.

Boje o záchranu jsou o to náročnější, že se všechny týmy posílily o prvoligové hráče, kterým už sezona skončila. „Hraje se paradoxně lepší basket než v základní části,“ potvrdil i blanenský trenér Zdeněk Procházka. „Třeba Ostrava k nám přijela s úplně jiným týmem,“ dodal.

V Blansku se spoléhají na dvě prvoligové posily z Trigy Brno. Jsou to pivot David Machač a křídlo Pavel Slezák. Oba však v týmu působí na střídavý start už od začátku sezony. „Bojují příkladně,“ pochválil oba hráče Procházka. „Motivovat se na zápasy je však pro ně psychicky náročnější, protože hlavní sezona už jim skončila.“

Blanenští by chtěli o svém udržení ve druhé lize rozhodnout už v sobotu proti Sokolovu. „V případě, že by se tak nestalo, tak by zápas se Sokolem Pražským byla pořádná bitva,“ uvědomuje si Procházka. Teoretická naděje na záchranu však existuje i v případě, že by Blansko oba zápasy prohrálo.

Tabulka skupiny o 9. - 14. místo:

pořadí mužstvo body
9. České Budějovice 50
10. Olomouc 49
11. Ostrava 48
12. Blansko 48
13. Sokol Pražský 46
14. Sokolov 41

Rozpis posledních utkání:

11. kolo (15.5.):
BK Sokolov - Lavimont Blansko
VŠB Ostrava - UP Olomouc
Sokol pražský - BSK Č. Budějovice

12. kolo (16.5.):
Sokol pražský - Lavimont Blansko
BK Sokolov - BSK Č. Budějovice

Excentric

linka


publikováno: 14.5.2004