{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Místo Blanska uvidí Autotec rally Boskovice

Chcete vidět Autotec rally? V Blansku to ale nebude. Zajeďte si třeba do Boskovic. Pro změnu za to mohou zase ta povolení. Tentokrát ovšem ve dvojnásobném počtu na jedno místo.

Přípravy čtvrtého ročníku Autotec rally 2004 se zkomplikovaly. Jedna z plánovaných nových rychlostních zkoušek na Blanensku, která navíc měla být novinkou i chloubou soutěže, musela být zrušena. Státní úředníci, kteří právě v těchto dnech stávkují a vyžadují další miliardy na své platy, totiž poněkud selhali a povolili dvě akce v jedné lokalitě.

"Vlastník lesa společnost Lesy města Brna totiž vydal dvěma pořadatelům povolení ke konání jejich akcí ve stejné lokalitě a ve stejném termínu. Odbor životního prostředí MěÚ Blansko, ačkoli byl již 22. ledna 2004 seznámen s přesným termínem i trasou námi připravovaného závodu, údajně vydal 10. března 2004 povolení druhé akci, aniž náš klub před tím jakkoli upozornil na tuto termínovou kolizi. V tom vidíme pochybení úředníků z odboru životního prostředí," popsal vzniklou situaci Jan Olejníček z pořadatelského oddílu Autotec rally.

I přes vzniklé problémy bude mít květnová rally nakonec všechny čtyři rychlostní zkoušky o celkové délce 75 km, z nichž každá se pojede dvakrát. Novinka, či náhrada za RZ u Blanska byla "objevena" v Boskovicích.

"Úsek plánované RZ 3 Dolní Lhota - Hořice - Olešná - Blansko jsme nakonec vzdali a rozhodli se zde rychlostní zkoušku nekonat," potvrdil Olejníček. "Nová rychlostní zkouška zavede posádky přímo pod siluetu dominanty tamního kraje - Boskovický hrad, a je opravdu hodně dobrá. Zóna pro dotankování paliva bude situována do těsné blízkosti pivovaru Černá Hora, kde se obvykle tankují úplně jiné tekutiny," dodal.

Autotec rally 2004 - přehled RZ:

RZ 1 Adamovská 5,35 km (asfalt 100%)
RZ 2 Veselická 8,83 km (asfalt 100%)
RZ 3 Boskovická 4,34 km (asfalt 100%)
RZ 4 Tišnovská 18,97 km (asfalt 11%, penetrace 88%, šotolina 1%)

Zdroj: Pavel Vaculík, www.rallyfan.cz

Excentric

linka


publikováno: 30.4.2004