{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Slezák s Machačem zachraňují blanenské basketbalisty

Většinu druholigových basketbalových týmů posílili na poslední chvíli hráči z první ligy. V Blansku však působí na střídavý start už od začátku základní části. Jsou to hráči Trigy Brno. Pivot David Machač a talentované křídlo Pavel Slezák.

„Už před dvěma roky, když jsem přišel do Trigy, jsem hostoval v Kroměříži. Pro mladého hráče je to velký přínos,“ potvrdil David Machač, který o rozdílnosti první a druhé ligy nepochybuje. „Nedá se to vůbec srovnat. Ve druhé lize si můžeme dovolit daleko víc,“ uvedl.

V základní části byl více vidět mladý Slezák. V bojích o udržení je však tahounem právě o něco ostřílenější Machač. „David absolvoval více zápasů, které se hrají pod větším psychickým tlakem. V takových utkáních je potřeba, aby na sebe hráči vzali odpovědnost,“ vysvětlil blanenský trenér Zdeněk Procházka. „Slezák v takových vypjatých zápasech teprve sbírá zkušenosti,“ dodal.

Sám Slezák zklamání z nevyrovnanosti posledních výkonů neskrývá. „Zápas s Olomoucí se povedl všem kromě mě,“ zlobil se. Motivaci do dalších zápasů ale hledat nemusí. V létě se totiž bude v Brně hrát mistrovství Evropy hráčů do dvaceti let. „Určitě bych tam hrát chtěl. Ale zatím mi pozvánka nedošla,“ řekl skromně.

Řekli po prohraném zápase s Ostravou

Machač: V prvním poločase jsme dneska hráli špatně v obraně. Zbytečně jsme nechali jít soupeře do vedení. Ve druhým poločase jsme se sice bodově dotáhli, ale už nám došli síly. Do příštího zápasu musíme zlepšit snad všechno. Hlavně tu obranu.
Slezák: Dneska s Ostravou to nebylo vůbec ono. Ztráceli jsme zbytečně hodně balónů. Tolik přihrávek prostě kazit nesmíme. Nevím čím to je, ale poslední zápasy se mi moc nedaří.

Řekli po vítězném zápase s Olomoucí

Machač: Dnešní zápas byl opakem včerejšího. Po pěti minutách jsme vedli o dvacet a mysleli jsme si, že to půjde samo. Ve druhém poločase nás pak dohnali. Naštěstí jsme se z toho neposrali a dali jsme důležité koše. Sám jsem dal sice dost bodů, ale o ně nejde. Třeba jsem zase dneska dostal pod košem dvakrát čepku. Pokud budeme bojovat, tak se musíme zachránit.
Slezák: Dneska hráli dobře všichni kromě mě. Se svým výkonem spokojený být nemůžu. Měl jsem trochu problémy se zády, ale na to se vymlouvat nechci. Hlavní je, že se daří Davidovi. Pokud budeme zbytek zápasů hrát tak jako s Olomoucí, tak bychom se měli udržet.

David Machač (1980) 204 cm / 100 kg / pivot

Pavel Slezák (1984) 185cm / 80 kg / křídlo

linka


publikováno: 28.4.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Hledáte-li velký a silný vůz, tak rozhodně sáhněte po Toyotě Land Cruiser. Naší specialitou je strojní vyšívání. Umíme i kvalitní potisk textilu a triček.