{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Basketbalisté budou muset o záchranu ještě bojovat

Blanenští basketbalisté si sobotní porážkou s Ostravou zkomplikovali cestu k záchraně druhé ligy. V nedělu sice porazili Olomouc, ale poslední tři zápasy hrají na palubovkách soupeřů.

ASK Lavimont SKS Blansko - VSK VŠB Ostrava 97:109 (35:50)

Do zápasu s Ostravou nevstoupili Blanenští šťastně. Do poloviny utkání si hosté vypracovali až patnáctibodový náskok.

Blanenští začali hrát až ve třetí čtvrtině, kdy se k velkému výkonu rozehrál Vlasta Balija. Především díky jeho trojkám dokázalo Blansko srovnat. Po úspěšných šestkách Machače šlo pak dokonce do vedení. Ostravští však stihli ještě do konce třetí čtvrtiny stav opět otočit.

Po třech minutá závěrečné čtvrtiny si Ostrava vypracovala opět patnáctibodový náskok, který si udržela až do konce utkání. V závěru tak blanenští diváci mohli obdivovat už jen důrazný blok Kozla, kterým téměř přizabil hráče Ostravy.

ASK Lavimont SKS Blansko - SK UP Olomouc 105:88 (57:44)

Blanenští poučeni sobotním duelem tentokrát vlítli na soupeře hned od úvodních minut. Do poloviny zápasu si vypracovali třináctibodový náskok.

O slibně rozehraný zápas se však téměř připravili vlastními chybami. V pravý čas se však trefil za tři body kapitán Balija. Důležitou trojku přidal také Ctirad Nečas.

Olomouc se pokusila o zvrat ještě v poslední části. To se ale blýskla skvělým výkonem posila z brněnské Trigy David Machač. Blansko už si poté důležité vítězství nenechalo ujít.

Rozhovor: Zdeněk Procházka, trenér Blanska

Zápas s Olomoucí se vyvíjel přesne opačně než zápas s Ostravou. V čem byl hlavní rozdíl?
V sobotu jsme nedali do začátku tolik bojovnosti, proto jsme soupeře pořád dotahovali. Stálo nás to dost fyzických i psychických sil. K zápasu s Olomoucí jsme už nastoupili stoprocentně koncentrovaní. Získali jsme náskok, soupeř byl díky tomu pod tlakem. Hlavně všichni hráči hráli tak, jak jsme hráli včera ve druhém poločase. Vydali ze sebe maximum. Musím poděkovat jim i publiku.

Jak to, že tým, který dotáhne náskok, není schopný zápas otočit?
Je to problém psychiky. Když máte před sebou cíl, když víte, že máte co dotahovat, tak do hry dáváte víc. Jakmile dotáhnete, tak přijde zlom. Hráči si myslí, že to půjde dál samo, že už je to jasný. My jsme se s tím potýkali v sobotu a Olomouc v neděli.

Koho z týmu byste vyzdvihl?
Tohle dělám nerad. Basket je týmová hra. Třeba Machač ale hrál velmi zodpovědně. Doskakoval. Jenže bez toho, že by zahráli všichni, to samozřejmě nejde. S Olomoucí nás pak podržel jako správný kapitán Vlasta Balija. Dobře hráli také hráči z druhé pětky Honza Lukáš, Ctirad Nečas.

Jak jste spokojený s hrou obou posil z brněnské Trigy, s Pavlem Slezákem a Davidem Machačem?
Oba přistupují k zápasům zodpovědně. Bohužel je na nich vidět, že pro ně už hlavní sezona skončila, takže teď si musí psychicky máknout na dno, aby se motivovali. Jinak ale bojují příkladně.

V posledních zápasech základní části byl více vidět Slezák. Teď v play-off vyniká spíše Machač. Čím to?
David Machač absolvoval více zápasů, které se hrají pod větším psychickým tlakem. V posledních zápasech, kdy jde o všechno, je to vidět. Teď je totiž potřeba, aby na sebe hráči vzali zodpovědnost. V tom je skvělý náš kapitán Vlasta Balija. Myslím, že zejména pro mladého Slezáka přináší takové vypjaté zápasy obrovské zkušenosti.

Jak to vypadá se záchranou druhé ligy?
My věříme, že to zachráníme. Ještě nás čekají tři zápasy. Bohužel je to pořád dost zamotaný. Škoda, že jsme v sobotu neporazili Olomouc. Většina týmů je ale dost posílena hráči z první ligy. Hraje se určitě kvalitnější basket než v základní části. U nás je hlavní nedostatek ten, že většina hráčů jsou pracovně vytíženi a nestíhájí všechny tréninky. A to se v této části soutěže znatelně projevuje.

Tabulka skupiny o 9. - 14. místo:

pořadí mužstvo body
9. České Budějovice 49
10. Blansko 46
11. Olomouc 45
12. Ostrava 44
13. Sokol Pražský 41
14. Sokolov 39

Rozpis utkání:

1. kolo: UP Olomouc - Lavimont Blansko 89:64 (45:41)
2. kolo: VŠB Ostrava - Lavimont Blansko - 89:81 (35:52)
4. kolo: Lavimont Blansko - BSK Č. Budějovice - 85:87 (54:40)
5. kolo: Lavimont Blansko - Sokol pražský - 90:81
6. kolo: Lavimont Blansko - BK Sokolov - 99:79
7. kolo: Lavimont Blansko - VŠB Ostrava - 97:109
8. kolo: Lavimont Blansko - UP Olomouc - 105:88
9. kolo: BSK Č. Budějovice - Lavimont Blansko - 08.05.
11. kolo: BK Sokolov - Lavimont Blansko - 15.05.
12. kolo: Sokol pražský - Lavimont Blansko - 16.05.

Foto: Jan Kříž
basket basket basket basket basket

linka


publikováno: 26.4.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Nabízíme Vám pohoštění a zároveň ubytování ve vinném sklepě na Jižní Moravě.Vozy značky Subaru jsou pravou volbou ke koupi vašeho nového automobilu.