{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Olympia Blansko sestřelena Šípy z Ostravy

Baseballistům Olympie Blansko se nepovedl vstup do nového ročníku extraligy. Blanenští totiž prohráli ve všech třech víkendových duelech se stejným soupeřem Arrows Ostrava.

1. a 2. zápas: Arrows Ostrava - Olympia Blansko 3:2 a 12:5

Na první dva střety se Olympia Blansko vydala do města zaslíbeného hornictví, aby prověřila, jak se Ostrava přes zimu připravovala na další extraligovou sezonu. Ale už příjezd na hřiště soupeře, kdy se někteří hráči zdrželi na cestě a přispěchali se zpožděním, naznačoval, že to nebude vůbec jednoduchý vstup do nové sezony.

Vcelku nepříznivé počasí a nedostatečná příprava měla nemalý vliv na začátek prvního utkání. Hodně často působili hostující hráči dojmem bezzubého gladiátora. Za Olympii nastoupil na nadhazovací kopec mladý a nadějný Ondřej Navrkal a celých šest směn byl expertem na ostravský celek. Ostravským povolil skórovat celkem třikrát. Naopak útok Olympie jakoby kromě pár světlých okamžiků, ve kterých se svými dobrými odpaly blýskl reprezentant Jakub Veselka, vůbec nebyl.

První dva a také jediné body zaznamenali blanenští hráči až v šesté směně. To bylo ze strany Blanska vše. Olympia sice vyhrála na dobré odpaly, ale díky chybám jak v obraně, tak při běhu po metách se jí nepodařilo zvrátit nepříznivý výsledek.

Druhé utkání zahájil na nadhozu zkušený David Kyánek. Bohužel to vypadalo jako špatné rozhodnutí trenérů, protože hned v prvních dvou směnách, kdy si David nestačil ještě ani pořádně vyšlapat své místo na kopci, to bylo rázem 8:0 pro domácí. O osudu zápasu se tak zdálo být rozhodnuto hned v úvodu. Blanenští se hodně složitě dostávali na mety a body na své konto připisovali jen velice pomalu.

Během šesté směny byl Kyánek vystřídán mladičkým Mirkem Konvalinkou a ten přesvědčil o svém talentu, když domácím povolil už pouze dva body. Jenže nemohoucnost Olympie v útoku se projevila i tentokrát. Podařilo se zaznamenat pouze pět doběhů, což na dobře rozjetou Ostravu bohužel nestačilo.

3. zápas: Olympia Blansko - Arrows Ostrava 0:2

Třetí souboj se odehrál na baseballovém hřišti Strawberry Field Blansko, na které se všichni hráči vždy těší. I když bylo před zápasem nepříznivé počasí na kvalitě hřiště se to výrazně neprojevilo. Vše bylo nachystáno k úvodnímu extraligovému utkání na Jahodovém poli.

Na nadhozu zahajoval jeden z nejlepších nadhazovačů Olympie, v současné době voják základní služby a také nadějný reprezentant, Zdeněk Kocman. I když se hostující Ostravě podařilo v úvodu potrápit domácí celek v obraně svým útočně pojatým způsobem hry, až do čtvrté směny kdy Arrows zaznamenali první doběh, se stav neměnil. Ale bohužel ani na účtu domácí Olympie Blansko, která jakoby stále čekala, že se něco stane zcela samo.

I když měli domácí během zápasu několik možností skórovat, díky chybám při běhu po metách nebo výborně zahrané obraně hostí se jim stále nepodařilo prolomit nulu na svém kontě. V sedmé směně vystřídal na Nadhozu Zdeňka Kocmana další nadějný reprezentant Pavel Procházka, ale díky chybě v obraně Olympie při odpalu do zadního pole se Ostravě podařilo připsat si druhý bod.

Až do konce utkání si Blansko nedokázalo v útoku vytvořit větší tlak a z toho pramení i varující nula na jejich útočném kontě. I přes nepříjemné a studené počasí se na první domácí utkání přišlo podívat nemálo příznivců. Hráči Olympie však nepředvedli výkon, který by diváci očekávali. Snad se díky tréninkovému snažení a získávání důvěry v sebe sama podaří hráčům v dalších kolech diváky a příznivce baseballu v Blansku přesvědčit o kvalitách jejich týmu.

Jaroslav Krejčíř, hrající trenér Olympie:
„Bohužel se náš mladý, nezkušený a na začátku sezony dosti prořídlý tým nedokázal srovnat s důležitostí úvodních utkání a nevyhnul se zbytečným chybám jak v obraně, tak především v útoku. Nezbývá než se při trénováni zaměřit na odstranění chyb, kterých bylo zbytečně mnoho. Také se musíme pokusit do hráčů vpravit chuť a touhu vítězit. Zveme všechny příznivce na další zápasy."

V dalším domácím utkání nastoupí baseballisté Olympie Blansko v pátek 30.dubna proti brněnskému týmu Technika Brno. Utkání začíná stejně jako v sobotu 1.května v 19.00 hod. Oba zápasy se budou hrát pod umělým osvětlením.

Výsledky dalších týmů Olympie Blansko:
Olympia Blansko B - Hroši Brno - 16:8 (OP mužů)
Olympia Blansko - Technika Brno - 12:5 (OP žáků)
Olympia Blansko - Třebíč Nuklears - 8:7 (OP mladších kadetů)

Olympia Blansko - www.olympiablansko.cz

Olympia Blansko


Místo pro Vaši reklamu


Olympia Blansko

linka


publikováno: 26.4.2004