{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Seriál o kosmetické péči

Slovo kosmetika jako péče o estetický vzhled člověka pochází z řeckého kosmeo, což v překladu znamená zdobí, krášlí.

Kosmetika byla od prvopočátku v úzkém vztahu k medicíně a hygieně. Zrodila se však z přirozené touhy po kráse a je vždy touhou po kráse motivována. Tento fakt nemění ani to, že pojem krásy je různý a charakteristický pro určitá období, rasy a národy.

Náplň kosmetiky je odedávna ve snaze přiblížit se ideálu krásy, který je však v různých místech i dobách proměnlivý. Dnes se vracíme k řeckému ideálu sportovní štíhlé ženy a k harmonickému rozvoji krásy tělesné i duševní.

Moderní kosmetická péče musí vycházet ze spolupráce kosmetiček a lékařů, protože stále platí řecká zásada, že jen to je krásné, co je zdravé.

Vzhled kůže závisí na celkovém zdraví organismu. Proto se také říká, že kůže je zrcadlem zdraví. Tak jako v medicíně platí zásada předcházet nemocem, platí v kosmetice předcházet stárnutí.

Má-li být pleť zdravá a svěží, pak vyžaduje každodenní péči. Tato péče spočívá v každodenním důkladném čištění pleti a to nejen večer, ale i ráno. Dále je to vhodná volba kosmetických přípravků podle vašeho typu pleti.

Ale ani ty nejlepší přípravky nebudou mít účinek na 100%, pokud se nedodržují pravidla životosprávy - výživa, spánek, sport, abstinence drog.

Příští díl: jednotlivé typy pleti a jak si je správně diagnostikovat

Informace: kosmetička Petra Holasová

Místo pro Vaši reklamu

linka


publikováno: 5.5.2004