{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Ani o postup hrající Hrušovany neporazily ČKD Blansko

Fotbalisté ČKD Blansko získali po remíze s Hrušovany další důležitý bod v boji o záchranu. V tabulce župního přeboru jsou tak sice stále poslední, už ale pouze o skóre.

ČKD Blansko - Hrušovany n. J. 2:2 (1:1)
Branky ČKD: Gryc Karel, Škvarenina Libor

Nic nenapovídalo tomu, že šlo o souboj týmů z opačného konce tabulky. Snad v úvodu zápasu, kdy byli hosté aktivnější. Po rychlé kombinaci a přesné střele se také ujali v 5 minutě vedení. To však bylo z jejich strany na dlohou dobu vše.

Ve 25 minutě spálil velkou šanci blanenský útočník Karel Gryc. O deset minut později už ale z ostrého úhlu mířil přesně a vyrovnal stav utkání na 1:1.

Jako v prvním, tak i ve druhém poločase šli hosté v 5 minutě znovu do vedení. Hráče Blanska to ale opět nepoložilo. Vyrovnat mohl dvakrát po sobě Tomáš Vach.

Hosté z Hrušovan poté předvedli několik ostřejších zákroků. Jeden z nich odnesl blanenský Gryc. Většina přihlížejících diváků si poté mohla prohlédnout vážnost jeho zranění na vlastní oči.

Blansko udeřilo ve 27 minutě druhého poločasu. To se po signálu, za který by hráče pochválil i reprezentační kouč Brückner, trefil hlavou kapitán Libor Škvarenina. Při oslavě své trefy pak šťastný střelec předvedl nejrychlejší sprint v utkání. Že v té rychlosti ještě sundal dres už bylo přímo unikátní.

Do konce zápasu se už bavila především početná skupinka příznivců Hrušovan, která zasypávala hlavního rozhodčího rasistickými nadávkami. Ten přitom předvedl na župní poměry nadprůměrný výkon.