{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Basketbalisté vyhráli obě víkendová utkání

Blanenští basketbalisté zvládli oba domácí duely a vrátili se úspěšně do hry o záchranu druhé ligy. V sobotu porazili Sokol Pražský, v neděli pak rozdílem třídy BK Sokolov.

ASK Lavimont Blansko - Sokol Pražský 90:81

V základní pětce Blanska nastoupili brněnští hráči Slezák s Machačem. Na rozehrávce je doplnil Balija, na křídle Petřík a pod košem Kozel. Blanenští se hned od prvních vteřin ujali vedení, které jistil trojkami Balija. Blansko tak vedlo po první čtvrtině 27:21.

Ve druhé čtvrtině blanenský trenér překvapivě vystřídal téměř celou základní pětku a před polovinou utkání vedlo Blansko již pouze 49:47. V těchto chvílích domácí drželi na rozehrávce Slezák a pod košem Kozel s Fořtíkem.

Do třetí čtvrtiny nastoupila opět základní pětka, která držela mírný náskok až do začátku poslední čtvrtiny. Oběma týmům se přestala dařit střelba z dálky. O osudu utkání tak rozhodla lepší obrana Blanenských, kteří soupeře ničili smrtícími brejky. Jeden z nich zakončil parádním smečem Slezák. Ke konci utkání ho napodobil blanenský Petřík.

Za stavu 83:79 pro Blansko se z těžké pozice trefil Slezák za tři body a mírný náskok si už Blansko pohlídalo. V posledních sekundách si ještě pod košem udělal prostor důrazný Fořtík a upravil konečný výsledek na 90:81.

ASK Lavimont Blansko - BK Sokolov 99:79 (23:22, 57:38, 82:61)

Včerejší vítězství nad Sokolem Pražským potřebovali blanenští basketbalisté potvrdit i v dalším domácím duelu s týmem Sokolova. Ten je v tabulce poslední, navíc bez šance na záchranu.

První čtvrtina postavení obou soupeřů v tabulce příliš neodpovídala. Domácí ji vyhráli pouze o dva body. Ve druhé čtvrtině se už Blanenští zlepšili a vybudovali si dvacetibodový náskok, který si udrželi až do konce zápasu. Ve druhé polovině utkání pak dostali příležitost zahrát si i další hráči z lavičky.