{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona ČKD Blansko vyhrálo podruhé za sebou

ČKD Blansko vyhrálo ve 20.kole župního přeboru nad Ratíškovicemi 3:2 a připsalo si další důležité body v boji o záchranu. Rájec vyhrál 3:2 v Líšni, Ráječko překvapivě doma podlehlo 1:3 Mikulovu.

ČKD Blansko - FK Baník Ratíškovice 3:2
Branky ČKD: 2x Vach T., Gryc K.

Po dvou odložených utkáních se mužstvo ČKD poprvé na jaře představilo před domácími diváky. Ze strany domácích bylo jediným přijatelným výsledkem vítězství. Hned od prvních minut to dávali hostům najevo.

Blanenští poprvé zahrozili ve 25. minutě, kdy se od poloviny hřiště řítil na brankáře Ratíškovic Jan Torda. Jeho střelecký pokus však brankář hostů zneškodnil a při následné dorážce Hynka Jarůška zazvonilo břevno. Další šance přišla o pět minut později, kdy po závaru před brankou hostů mířil Libor Škvarenina těsně vedle.

Ratíškovice odpověděli po rychlé rozehrávce dlouhým centrem, který překvapivě skončil v síti domácích. Fotbalisté ČKD dokázali srovnat zásluhou Tomáše Vacha. Zdálo se, že se výsledek do poločasu nezmění, ale hosté ještě obrátili skóre na svou stranu a poločas tak skončil překvapivě 1:2.

Druhá půle byla plná hrubých faulů, což vzbuzovalo emoce jak u diváků tak i na střídačkách obou mužstev. ČKD srovnalo v 65. minutě, kdy se po krásném uvolnění na velkém vápně prosadil opět Tomáš Vach. Patnáct minut před koncem utkání vstřelil po asistenci Hynka Jarůška vítěznou branku blanenský Karel Gryc. ČKD tak udělalo další důležitý krok k záchraně v župním přeboru.